1. projektové stretnutie - Turecko

V rámci projektu sa v dňoch 24. – 29. októbra uskutočnilo prvé projektové stretnutie v partnerskej škole v Ankare. ZŠ  SUT zastupovali koordinátorka projektu za školu Erika Bučková a učiteľka anglického jazyka Regina Jalovcová.

Keďže témou projektu je voda a všetko s ňou spojené, predmetom seminárov boli prezentácie básní o vode, ktoré vytvorili žiaci zapojených škôl. Každá zo zúčastnených škôl predstavila svoju školu a krajinu. Okrem toho sme spoznávali vodné toky a jazerá v Turecku. V rámci exkurzií sme navštívili jazerá Eğirdir Lake a Tuz Gűlű (Soľné jazero), ktoré je významným zdrojom soli. Spracovanie soli sme mali možnosť vidieť na vlastné oči.

Boli sme hosťami na niekoľkých školách a oboznámili sme sa so školským systémom v Turecku. Boli sme prijatí u guvernéra a u predstaviteľa školského úradu v Ankare.

Spoločne sme sa dohodli na ďalšom postupe pri realizácii projektových aktivít v budúcnosti.

S koordinátorom Cűneyt Ilbars z Turecka

So žiakmi partnerskej školy