Projekty

Naša škola je zapojená do viacerých projektov. Najvýznamnejšie a najväčšie projekty sú:

Projekt Comenius

Od augusta 2010 do júla 2012 je naša škola zapojená do Programu celoživotného vzdelávania – podprogram Comenius. Projekt je realizovaný s podporou Európskej únie.

„Prírodná lekáreň v zelenom raji školy“

Projekt „Prírodná lekáreň v zelenom raji školy“ sme získali v rámci programu ENVIROPROJEKT 2009.

Hlavným cieľom pri vytváraní nášho „zeleného raja“ je rozšíriť biozáhradu v školskom areáli, pestovať liečivé rastliny a naučiť sa ich využívať vo svoj prospech.

Do projektu sú zapojení žiaci, rodičia aj pracovníci školy.

Už v lete sa uskutočnila za pomoci rodičov rekonštrukcia skleníka. Od septembra sa žiaci starali počas pestovateľských prác o hriadky s liečivými rastlinami, okopávali, presádzali, zberali a sušili ich. Žiaci sa učia v rámci rodinnej výchovy pripravovať rôzne šaláty, bylinkové čaje, nátierky ... Na technických prácach si žiaci vyrábajú informačné tabuľky k liečivým rastlinám, hľadajú informácie na internete, robia práce (herbáre) aj v programe PowerPoint.

V rámci Dní zdravia na našej škole si žiaci predvedú všetky aktivity, ktoré prebehnú v tomto projekte.

Inovácia vyučovania v 9. ročníku komplexným zapojením informačných a komunikačných technológií do vyučovacieho procesu

Hlavným cieľom projektu je vytvoriť vhodné komplexné prostredie pre prípravu nadaných žiakov na štúdium na stredných školách, najmä odborných, v súčasných podmienkach, v ktorých sa presadzuje v širokej miere informatizácia výuky a samostatný tvorivý prístup žiakov k štúdiu i samoštúdiu. Využiť všetky možnosti, ktoré pre pedagogicko – výchovný proces poskytuje takéto prostredie, na realizáciu vyučovania s maximálne možným zapojením informačných a komunikačných technológií (IKT) a adekvátnych organizačných foriem a vyučovacích metód.

V rámci tohto projektu učitelia na všetkých vyučovacích hodinách využívajú informačno-komunikačné technológie, výukové programy pomáhajú jednotlivé tematické celky učiva robiť príťažlivejšími a názornejšími pre všetkých žiakov

Tento projekt je financovaný Európskou úniou.