4. projektové stretnutie - Portugalsko

Základná škola na Námestí SUT mala v dňoch 20.3. – 25.3.2011 možnosť zúčastniť sa na už štvrtom projektovom stretnutí, tentoraz v Portugalsku.

Na stretnutí v partnerskej škole EB Gomes Teixiera v meste Armamar našu školu reprezentovali dvaja žiaci deviateho ročníka – Monika Kučerková a Filip Zelenay, v sprievode učiteliek anglického jazyka.

Partnerská škola nás privítala bohatým a zaujímavým programom, ktorý pripravili samotní žiaci školy. Žiaci boli aj tí, ktorí nás previedli po priestoroch vo svojej škole. Na seminároch každá partnerská krajina predviedla svoje práce. Témou prác na tomto stretnutí bola „Voda v národných piesňach, povestiach, baladách a rozprávkach“. Naši žiaci si pripravili slovenské balady a príbehy vo forme prezentácií, ktoré predstavili ostaným partnerom. Nebolo jednoduché prekladať niektoré básne a piesne do angličtiny, ale deti to zvládli výborne.

Boli sme prijatí aj primátorom mesta Armamar, ktorí nás sprevádzal na našich exkurziách po okolí, s obrovskou oblasťou viníc a jabloní. Naši hostitelia nás vzali na exkurziu do vodného pavilónu „Pavilhão da Água“, kde si deti mohli vyskúšať rôzne hry s vodou. Boli sme v továrni na výrobu a spracovanie vína a v obrovskej vínnej pivnici.

Navštívili sme mestá Armamar, Lamego, Viseu, prístavné mesto Porto a oblasť Folgosa, kde sme boli aj ubytovaní. Naši žiaci bývali v rodine, v ktorej sa cítili naozaj príjemne.

Boli sme v oblasti s množstvom viníc

Dozvedeli sme sa, aká náročná je starostlivosť o obrovskú oblasť viníc

Exkurzia vo vodnom pavilóne (Pavilhão da Água)

Na školskom dvore hostiteľskej školy v Armamar