2. projektové stretnutie - Poľsko

V dňoch 21.11. – 26.11. 2010 sa uskutočnilo v poradí druhé projektové stretnutie v rámci projektu Comenius v poľskom meste Sosnowiec. Projekt je realizovaný s podporou Európskej únie.

Na stretnutí sa zúčastnili dve učiteľky anglického jazyka (Erika Bučková a Regina Jalovcová) a šesť žiačok šiesteho a siedmeho ročníka (Kristína Vohnútová, Denisa Vranovičová, Simona Hulačová, Patrícia Hrašnová, Nastasia Kovářová a Daniela Krúželová).

Hostiteľskou školou počas tohto stretnutia bola Zespół Szkół Ogólnokształcących nr. 3 – Gimnazjum nr. 8. Počas štyroch dní sme mali možnosť opäť stretnúť priateľov z októbrového stretnutia v Ankare a nadviazať ďalšie nové priateľstvá. Získali sme nové informácie o partnerských krajinách, a spoločne sme vyhodnotili práce žiakov z jednotlivých krajín. Úlohou žiakov bolo vytvoriť plagáty a kresby na tému „Voda ako symbol stvorenia“. Naše žiačky využili svoje znalosti angličtiny v praxi pri komunikácii s deťmi z iných krajín a prostredníctvom prezentácií predstavili ostatným partnerom našu školu, Trnavu a Slovensko.

Navštívili sme Oswiecim, soľnú baňu v Bochnii a mesto Krakow.

Spolu s ostanými partnermi sme sa dohodli na ďalšom postupe pri realizácii projektových aktivít a už dnes sa tešíme na ďalšie stretnutie.

V Oswiečime

V Krakowe