6. projektové stretnutie - Francúzsko

V dňoch 17.10. – 21.10. 2011 sa uskutočnilo v poradí už šieste projektové stretnutie v rámci projektu Comenius. Hostiteľskou školou bola tentoraz škola Groupe scolaire St Joseph Ste Marie vo francúzskom meste Clamart. Projekt školy je realizovaný s podporou Európskej únie.

Na stretnutí sa zúčastnili riaditeľka školy Žofia Halásová, zástupkyňa školy Viera Andrisová, učiteľka anglického jazyka Erika Bučková a štyri žiačky ôsmeho ročníka - Simona Hulačová, Patrícia Hrašnová, Alica Zagrapanová a Petra Janíková.

Počas nezabudnuteľných piatich dní sme mali možnosť opäť stretnúť priateľov z predchádzajúcich stretnutí a nadviazať ďalšie nové priateľstvá. Získali sme nové informácie o partnerských krajinách a spoločne sme vyhodnotili práce žiakov z jednotlivých krajín. Úlohou žiakov bolo vytvoriť prezentácie s fotografiami na tému „Voda a svetlo“. Pripravené práce následne vyslané žiačky prezentovali ostatným zúčastneným partnerom na stretnutí. Komunikácia prebiehala v angličtine, takže žiačky si mohli overiť svoje jazykové vedomosti, a to aj pri komunikácii vo francúzskych rodinách, kde boli ubytované.

Keďže Clamart sa nachádza hneď pri Paríži, naše exkurzie a výlety boli nasmerované do tohto veľkomesta. Prešli sme sa slávnou ulicou Champs Elysées, plavili sme sa loďou po Seine, mali sme možnosť vidieť Notredame a Louvre. Z Eiffelovej veže sme mali Paríž ako na dlani. Naši francúzski partneri nás vzali do mesta Versailles, kde sme si prezreli zámok a jeho priľahlé záhrady s nádhernými fontánami. Okrem toho sme mali možnosť ochutnať francúzsku kuchyňu a porovnať ju s našou.

Fontány vo Versailles

Pred zámkom vo Versailles

Notre Dame

Pred Bazilikou sv. Srdca