5. projektové stretnutie - Chorvátsko

Základná škola na Námestí SUT aj v školskom roku 2011/12 pokračuje v realizácii projektu Comenius, v rámci ktorého sa v dňoch 18.9. – 23.9. zúčastnila na v poradí piatom projektovom stretnutí. Projekt je realizovaný s podporou EÚ.

Po Turecku, Poľsku, Španielsku a Portugalsku sme tentoraz navštívili Chorvátsko. Na stretnutí sa zúčastnili vyučujúce Erika Bučková a Anna Izakovičová a štyria žiaci našej školy – Matej Móder, Andrej Hlaď, Kristína Vohnútová a Marcela Gašparovičová. Hostiteľskou školou bola Stredná odborná škola v meste Valpovo. Naši chorvátski partneri nám pripravili bohatý uvítací program, v rámci ktorého sme videli aj ich folklórnu skupinu, ktorá nám zatancovala a zaspievala. Úlohou žiakov pred stretnutím bola príprava kresieb s tematikou vody. Pripravené práce následne vyslaní žiaci prezentovali ostatným zúčastneným partnerom na stretnutí. Komunikácia prebiehala samozrejme v angličtine, takže naši žiaci si mohli overiť svoje jazykové vedomosti, a to aj pri komunikácii v chorvátskych rodinách, kde boli ubytovaní.

V rámci stretnutia nás naši hostitelia vzali na exkurziu do kaštieľa vo Valpove a do továrne na výrobu pitnej a úžitkovej vody v Belišče, videli sme nádheru Plitvických jazier a vodopádov, kde sme mali možnosť previesť sa na loďke. Takisto sme navštívili národný park Kopački Rit, hlavné mesto Zagreb a mestečko Rastoke. Všade sme sa mohli presvedčiť, že Chorváti sú naozaj milý a pohostinný národ.

V kaštieli Valpovo

Vo vodnej továrni